Lat | Eng
Dragreiss 2011 – pārsteigumu pilns

Lai arī apkārt vēl sniegs un mīnus grādi, jaunās dragreisa sezonas plānošana un radīšana rit pilnā sparā un tā solās būt pārsteigumiem pilna. Sākot ar naudas balvām un beidzot ar šīs sezonas galveno jaunumu – demokrātisko Street klasi.

Latvijas Dragreisa čempionāta darba grupa ziemas miegā nesnauž un jau kopš pagājušā gada novembra aktīvi gatavo 2011. gada čempionātu. "Pirmajā vietā mums ir dalībnieki, tādēļ izveidoti braucējiem draudzīgāki un demokrātiskāki noteikumi," TVNET informēja Latvijas Dragreisa čempionāta preses sekretārs Artūrs Virbulis.

Īsumā – čempionāta statusā esošajā PRO klasē atļautas plašākas pārbūves un ierobežojumi attiecināmi vien uz drošību, savukārt STREET klase, kurā tiks izcīnīts Latvijas kauss, radīta kā ielas auto klase.

Kas ir Street klase un kas tajā varēs piedalīties? Street klase radīta kā ielas automobiļu klase, kurā piedalīties varēs automašīnas ar:

  • derīgu tehnisko apskati;
  • spēkā esošu OCTA apdrošināšanu;
  • pilnu salona ekipējumu (nedrīkst noņemt salona apšuvumus, izņemt sēdekļus).

Aizliegta būs automašīnu pārbūve, kas neatbilst CSDD prasībām, kā arī pie starta netiks pielaistas automašīnas ar jebkāda veida slikiem (riepām jābūt ielas, ar E marķējumu). Daudziem šobrīd droši vien rodas jautājums – kas notiks, ja Street klasē vēlēsies piedalīties automašīnas, kas atbildīs noteikumiem, bet kas apveltītas ar 400 un vairāk zirgspēkiem? Šo jautājumu regulēs laika ierobežojumi, kuri noteikti tādā līmenī, lai atbilstu sportisku ielas auto rezultātiem. Precīzāka informācija atrodama zemāk publicētajā tehnisko noteikumu projektā. Tādējādi ielas automašīnu īpašniekiem būs iespēja cīnīties par godalgotām vietām Latvijas kausa ieskaitē.

Otrs būtiskais jaunums saistās ar sporta automašīnu jeb PRO klasi – šogad pirmo reizi pirmo vietu ieguvējiem tiks pasniegtas naudas balvas. To lielums vēl nav galīgi noteikts, tomēr tas drīzumā tiks precizēts. Tāpat radīti priekšnoteikumi straujākai šīs klases attīstībai, mainot vairākus noteikumu punktus un atļaujot plašākas pārbūves.

Taustāmais darba grupas darbā šobrīd ir izstrādātie tehnisko noteikumu projekti PRO un Street klasei. Savus viedokļus un ieteikumus var izteikt www.balticrace.lv forumā.

 

Jaunumi > Dragreiss 2011 – pārsteigumu pilns  
Eizenšteina iela 2, Rīga, T: +371 27885588, F: +371 7537243, office@sabi.lv
Cube – web dizains un izstrāde