Lat | Eng
Biežāk uzdotie jautājumi (F.A.Q.) par SABI Streetstock treniņiem

Biežāk uzdotie jautājumi (F.A.Q.) par SABI Streetstock treniņiem

2011. gada sezona

 • Jautājums (J): Kāpēc treniņus piektdienās nevar rīkot garākus? Šobrīd ar 4h garu treniņu divām disciplīnām no 19:00 – 23:00 ir par īsu.

Atbilde (A.): Diemžēl nevienam no SABI komandas šis nav pamatdarbs. Tas nozīmē, ka esam aizņemti savos darbos un piektdienās pēc darba skrienam uz trasi, lai gatavotos vakaram. Šobrīd neredzam risinājumu, kā treniņus sākt ātrāk, jo trases, laika sistēmas un reģistrācijas sagatavošana prasa pietiekami ilgu laiku, taču varam apsolīt, ka ļoti centīsimies sākt solītajā laikā.

Savukārt, ilgāk par 23:00 neko rīkot mums neļauj LR likumdošana un Mežciema apkārtējo māju iedzīvotāji, kas pie pirmās iespējas izrāda klaju neiecietību pret motoru rūkoņu un riepu svilināšanas radītajām skaņām. :)

 • J. Vai šajā sezonā treniņi piektdienās notiks reizi nedēļā vai reizi divās nedēļās?

A. Šķiet, šis jautājums rīkotajā aptaujā raisīja visplašākās diskusijas. Daži no iemesliem, kas tika minēti par labu treniņu rīkošanai katru piektdienas vakaru:

 1. nevar paredzēt laika apstākļus;
 2. jāgatavojas sacensībām un tā var iegūt precīzus laika rezultātus un vērtēt un uzlabot savu reakcijas laiku;
 3. rindas ir pārāk garas, īpaši drifta treniņu laikā, treniņiem būtu jābūt garākiem vai vēl biežākiem;
 4. lai tas viss nebūtu jāredz uz ielām;
 5. vasara ir pārāk īsa un ziema pārāk gara;
 6. auto vadīšanas iemaņu uzlabošana;
 7. lielā dalībnieku atsaucība;
 8. labs veids, kā pavadīt piektdienas vakaru tā vietā, lai lietotu alkoholu un „trakotu” uz ielām.’

 Argumenti treniņu rīkošanai katru otro piektdienas vakaru:

 1. katru piektdienu apniktu, bet, ja treniņš ir reizi divās nedēļās, sāk pietrūkt;
 2. jo biežāki treniņi, jo mazāks dalībnieku skaits;
 3. biežāki treniņi ietekmētu gan darbu, gan maku (benzīns, riepas, treileris utt.);
 4. dzīvesvieta tālu no Rīgas, katru nedēļu nevar atļauties braukt;
 5. piedalīšanās ar ielas auto, kuru katru nedēļu negribas „mocīt”;
 6. laika trūkums, vēlēšanās baudīt vasaru ar ģimeni.

 Šajā sezonā esam iecerējuši Biķerniekos rīkot treniņus 3 ierastajās disciplīnās: dragrace, drift, superlap. Treniņi trasē „333” šobrīd nav paredzēti, taču vadīsimies pēc dalībnieku noskaņojuma – ja būs pieprasījums pēc treniņiem „333”, rīkosim. Sezonas sākumā treniņi notiks katru piektdienas vakaru, mainot disciplīnas, katrā treniņā, kā ierasts, viena pēc otras būs divas disciplīnas. Sezonas vidū un noslēgumā atkal vadīsimies no apmeklējuma un dalībnieku skaita.

 •  J. Vai šajā sezonā SABI rīkos arī kādas sacensības?

A. Jā, šosezon rīkosim SABI Streetstock kausa izcīņu. Tās būs divas atsevišķas sacensības maijā un augustā katrā no disciplīnām. Sīkāka informācija sekos www.sabi.lv.

 • J. Vai dalības un ieejas maksas šajā sezonā tiks palielinātas?

A. Jā. Balstoties uz 2011. gada sākumā rīkotās aptaujas rezultātiem, vairums respondentu atbalstīja dalības maksas celšanu. Līdz šim, vadoties no vispārējās situācijas ekonomikā un atbalstot treniņu dalībniekus, Streetstock treniņus esam rīkojuši par neadekvāti zemu samaksu, par ko mums virknei cilvēku jāsaka LIELU paldies. Šajā sezonā maksas nedaudz celsim – visiem zināms, ka ieņēmumi ļoti tieši ietekmē pasākumu kvalitāti.

 • J. Vai šosezon tiks uzlabota asfalta kvalitāte, aizlāpītas bedrītes piebraucamajos ceļos, nolīdzināta starta zona, apgaismotas tualešu būdiņas, uzlabots tuneļa stāvoklis?

A. Visi jautājumi, kas attiecas uz trases infrastruktūru (asfalts, tunelis, būves, tribīnes, boksi un citi trases elementi), ir jārisina VAS „Biķernieku kompleksajai sporta bāzei”. Tā kā mēs trases teritoriju tikai iznomājam konkrētiem pasākumiem, mēs to saņemam un izmantojam tādā stāvoklī, kādā tā konkrētajā brīdī ir. Bez nopietniem projektiem un saskaņojumiem nevienam no malas nav tiesību trasē veikt jebkādas pārbūves, tajā skaitā, uzlabojumus.

 • J. Vai šajā sezonā skatītājiem būs iespēja iebraukt trases teritorijā ar savām automašīnām?

A. Tāpat kā pagājušajā sezonā, arī šajā treniņos viena pēc otras sekos divas disciplīnas, kas atkal var radīt situāciju, ka trašu konfigurāciju dēļ skatītāju automašīnas kartingu trasē traucēs treniņu dalībnieku vai SABI darbinieku kustībai. Treniņos, kuros viena no disciplīnām ir dragreiss, starta-finiša taisne tam jau savlaicīgi tiek gatavota un tehnikas drošības (un arī dārdzības) dēļ mēs nepieļaujam automašīnu kustību taisnes posmā, kas tiek izmantots dragreisam. Daudzi iebildīs, ka vēl jau Biķerniekos ir auto, moto trases un stadions un tajos vietas gana daudz, tomēr šeit uzreiz jāatzīmē, ka mūsu – darbinieku / aktīvistu – ir tik, cik ir un, ja būs nepieciešami papildus cilvēki, tas pasākumu sadārdzinās, līdz ar to palielināsies ieejas un dalības maksas. Papildus trašu izmantošana arī prasīs papildu līdzekļus. Rezumējot, cenšamies rast situācijai risinājumu, sekojiet informācijai.

 • J. Vai skatītāji var brīvi iebraukt un izbraukt no trases teritorijas treniņu laikā?

A. Jā. Skatītājiem pie ieejas uz rokas tiek spiesti zīmogi, kas apliecina samaksāto ieejas maksu, kā arī tiek izsniegts kases čeks. Lai trases teritorijā iebrauktu ar savu automašīnu, tai jāiegādājas auto caurlaide. Tādējādi skatītājiem treniņa laikā ir iespēja iekļūt un izkļūt pasākuma teritorijā vairākkārt, ievērojot noteiktos ierobežojumus iebraukšanai trases teritorijā konkrētu disciplīnu laikā ierobežotās vietas un automašīnu kustības dēļ.

 •  J. Vai skatītājiem tiks izveidota pārvietojama tribīne ērtākai trases pārredzamībai?

A. Šobrīd finansiālu apsvērumu dēļ tas nav iespējams, taču mēs par to domājam.

 • J. Vai SABI Streetstock treniņos un kausa izcīņā drīkst piedalīties personas bez autovadītāja apliecībām?

A. Nē. Mūsu rīkotajos pasākumos obligāta prasība ir derīga B kategorijas autovadītāja apliecība.

 • J. Vai treniņos obligāti jāvelk ķivere?

A. Drifta un superlap treniņu dalībniekiem obligāti jāizmanto autosportam derīgas ķiveres (tas attiecas arī uz blakussēdētājiem, ja tādi pieļaujami). Dragrace dalībniekiem šī prasība ir ieteicama. Ierobežotā skaitā ķiveres iespējams iznomāt uz vietas pie reģistrācijas.

 • J. Vai šajā sezonā dalībniekiem būs radīta iespēja nestāvēt vienā rindā kopā ar skatītājiem, lai ātrāk tiktu iekšā?

A. Diemžēl Biķerniekos vārti un piebraucamie ceļi ir tik plati, cik tie ir un vienlaicīgi pa vārtiem var iebraukt tikai viena automašīna. Tas pats attiecas uz tuneli, kas ved uz trasi un jāatceras, ka vienlaicīgi jānodrošina arī izbraukšana ārā no trases. Aktīvi domājam zelta risinājumu, iespējams, dalībniekiem konkrētu laika posmu pirms treniņa varētu tikt dota iespēja iebraukt trasē pa 8. vārtiem.

 • J. Vai treniņos tiek kontrolēta dalībnieku plūsma rindās uz startu?

A. Nē. Mēs uzskatām, ka tie cilvēki, kas piedalās mūsu rīkotajos treniņos un pasākumos, ir pietiekami pieauguši, lai paši spētu atrast rindas beigas. Turklāt, lai katram dalībniekam ierādītu vietu rindas beigās, mums būtu nepieciešams piesaistīt papildu darbaspēku, kas automātiski nozīmētu lielākas izmaksas un atspoguļotos treniņu maksās. Tādēļ, esiet, lūdzu, tik laipni, cieniet viens otru un nelieniet uz starta bez rindas!

 • J. Vai drifta treniņa dalībniekus dalīs grupās tā, lai nebūtu jāstāv garās rindās pirms došanās trasē? Kāpēc dragreisa treniņos dalībnieki netiek dalīti pa klasēm?

A. Bijām domājuši drifta treniņus dalīt sesijās – reģistrētos dalībniekus sadalīt mazākās grupās un katrai grupai noteikt savu laiku, kurā doties uz startu. Tomēr šobrīd tas praktiski nav īstenojams – daļa dalībnieku piereģistrējas treniņam, bet neierodas, dalībnieku skaitu ļoti ietekmē laika apstākļi un ir dalībnieki, kas treniņam reģistrējas uz vietas.

Arī dragreisa treniņos tas nav izdarāms. Tā pati problēma ar dalībniekiem, kas piereģistrējas internetā un neatbrauc un dalībniekiem, kas reģistrējas uz vietas. Līdz ar to nav savlaicīgi iespējams nodrošināt dalījumu klasēs, jo katrs dalībnieks ierodas savā laikā. Taču dalībniekiem vienmēr ir iespēja pašiem sastāties tādos pāros, kādos gribētu sacensties, to ieteicams darīt jau stājoties rindā uz startu.

 • J. Vai šajā sezonā būs dažādas drifta un superlap trases?

A. Jā. Šajā sezonā centīsimies pēc iespējas dažādot drifta un superlap trašu konfigurācijas, taču jāatceras, ka vienīgās sacensības šajā sezonā, ko SABI rīko, ir SABI Streetstock kauss, tāpēc konfigurācijas netiks pielāgotas, piemēram, drifta čempionāta trasēm. Vēl šajā sakarā derētu atcerēties, ka mūsu rīkotie treniņi vairāk paredzēti iesācējiem un tiem, kas vēlas pilnveidot savas braukšanas prasmes street klasē, tomēr arī pro braucēji ir laipni lūgti piedalīties un, ja iespējams, dalīties savās zināšanās ar mazāk pieredzējušiem dalībniekiem.

 • J. Vai dragreisa treniņi šajā sezonā notiks arī lietus laikā? Vai būs sacensības 402m (1/2 jūdzes) distancē?

A. Nē. Nepietiekamās saķeres (palielinātās slīdamības) un trases šaurības dēļ dragreiss nevar tikt rīkots lietus laikā (uz slapja asfalta seguma). 402m dragreisu Biķerniekos arī nav iespējams uzrīkot nepietiekamo bremzēšanas zonu dēļ – starta-finiša taisne tam ir par īsu.

 • J. Kad www.sabi.lv ir pieejami pilni treniņu rezultāti (laiki, drifta subjektīvā vērtēšana)?

A. Ik pa laikam dzirdam pārmetumus, ka rezultāti pēc piektdienu vakariem www.sabi.lv nav atrodami tajā pašā vakarā vai jau agri no rīta nākamajā dienā. Taču puiši, kas darbojas ap laika ņemšanas iekārtām un rezultātiem, arī ir tikai cilvēki, tādi paši aktīvisti kā mēs pārējie SABI komandā. Ja treniņš beidzas 23:00, novākšanās darbi mēdz ievilkties pat līdz 01:00, tad vēl jātiek mājās, un nedrīkst aizmirst, ka rezultātu apkopošana saprotamā formātā arī prasa zināmu laiku, koncentrēšanos un svaigu galvu. Tāpēc lūdzam Jūs būt saprotošiem un pacietīgiem, mēs tomēr nereti tam ziedojam savu brīvo laiku un tā vietā, lai atpūstos jūrmalā, pavadām trasē un pie datoriem. :)

 Novēlam visiem treniņu un sacensību dalībniekiem veiksmi, izturību, daudz sponsoru un labus startus!
Vēlreiz pateicamies par atbalstu un sapratni! Tiekamies trasē!

 

Atbildes uz citiem jautājumiem: www.sabi.lv
e-mail: [email protected]
tel: 27885588
www.twitter.com/bikernieki


Jaunumi > Biežāk uzdotie jautājumi (F.A.Q.) par SABI Streetstock treniņiem  
Eizenšteina iela 2, Rīga, T: +371 27885588, F: +371 7537243, office@sabi.lv
Cube – web dizains un izstrāde