Lat | Eng

Superlap treniņa noteikumi

Superlap ir braukšana uz laiku, kas notiek slēgtā apļveida trasē. Par dalībnieku var būt ikviens, kuram ir B kategorijas autovadītāja apliecība un automašīna tehniskā kārtībā atbilstoši CSDD noteikumiem vai ar sporta pasi. Treniņu procesā netiek veikts dalījums ieskaišu grupās, sacensība notiek par viena ātrākā apļa laika uzrādīšanu, tas nozīmē, ka rezultāts nav visu trīs apļu koplaiks, bet gan viens labākais apļa laiks. Starts ar zaļo karogu tiek dots gaitā (automobilim esot kustībā). Trasē vienlaikus atrodas vairāk par vienu automašīnu, laika intervāls starp tām tiek aprēķināts tā, lai maksimāli izvairītos no situācijas, kad sekotājs panāk pirmo startējušo. Apdzīšana trasē ir kategoriski aizliegta! Ja brauciena laikā tiek panākts dalībnieks, kurš brauc pa priekšu, sekotājam jāsamazina ātrums un pie pirmās iespējas jāatgriežas boksos. Dalībniekam, kurš ir panācis citu braucēju, tiek dots pārstarts. Superlap trašu konfigurācijas jau šobrīd pieejamas www.sabi.lv.

Superlap pēdējā pusstundā pirms dragreisa 15 ātrāko apļa laiku uzrādītājiem (sākot ar lēnāko) tiks dota iespēja braukt vēl vienu reizi. Sezonas rangu attiecīgi veidos katra kvalifikācijas treniņa 15 ātrāko laiku uzrādītāji.  

Top 15 dalībnieki saņems ieskaites punktus kas veidos sezonas superlap treniņu kopvērtējumu.

 

 

Superlap punktu sadalījums

 • 15.vieta - 1 punkts
 • 14.vieta - 2 punkti
 • 13.vieta - 3 punkti
 • 12.vieta - 4 punkti
 • 11.vieta - 5 punkti
 • 10.vieta - 6 punkti
 • 9.vieta - 7 punkti
 • 8.vieta - 8 punkti
 • 7.vieta - 9 punkti
 • 6.vieta - 10 punkti
 • 5.vieta - 11 punkti
 • 4.vieta - 12 punkti
 • 3.vieta - 13 punkti
 • 2.vieta - 14 punkti
 • 1.vieta - 15 punkti

Superlap treniņā tiek izmantoti 4 karogi
Zaļš: tiek dots starts gaitā.
Dzeltens: braucienu laikā karogu rāda (vicinot), lai norādītu braucējiem uz briesmām: blakus trasei vai daļēji uz tās ir bīstama situācija. Braucējam jāievēro piesardzība, jāizvēlas braukšanas ātrums, kurā iespējams izvairīties no negaidītiem šķēršļiem, un jābūt gatavam bremzēt vai mainīt braukšanas virzienu}
Sarkans: lieto, lai norādītu uz bīstamu situāciju trasē. Braucējiem jāievēro braukšanas ātrums, kurā iespējams izvairīties no negaidītiem šķēršļiem, un jābūt gatavam bremzēt vai mainīt braukšanas virzienu un jāatgriežas boksu zonā.
Finiša (melnbalti rūtots): lieto, lai norādītu, ka dalībnieks ir veicis noteikto distances garumu. Pēc finiša karoga signāla dalībnieks atgriežas boksos.

Superlap

Dragreisa treniņa noteikumi

Dragreiss kā ierasts notiks 201,16m jeb 1/8 jūdzes disciplīnā un katram dalībniekam tiks fiksēts reakcijas laiks, trases laiks un finišā sasniegtais rezultāts. Par dalībnieku var kļūt ikviens, kuram ir B kategorijas autovadītāja apliecība un automašīna tehniskā kārtībā atbilstoši CSDD noteikumiem vai ar sporta pasi. Dalībnieki startē pa pāriem, savus pāriniekus nosakot paši vai braucot rindas secībā. Starts tiek dots ar ASV ražotu „starta egli”, kas ir vienīgā tik augstas klases dragreisa aparatūra Latvijā. Katram dalībniekam tiks fiksēts reakcijas laiks (RT), trases laiks (ET) un finiša laiks. 

Punktu sadalījums dragrace treniņa dalībniekiem tiek aprēķināts pēc uzrādītā reakcijas laika.

Streetstock treniņu dalībniekiem jāievēro

Laikā, kad dalībnieks veic kādu no distancēm, drošības jostām jābūt aizsprādzētām. Superlap dalībniekiem obligāti (dragreisa dalībniekiem ieteicams) jāizmanto autosportam derīgas ķiveres (ierobežotā skaitā tās iespējams iznomāt uz vietas).
Nav pieļaujama alkohola un narkotisko vielu lietošana, aizdomu gadījumā dalībnieks var tikt nosūtīts uz pārbaudi pie trasē dežūrējošās mediķu brigādes.

Dragrace

Gribu piedalīties

Nedēļas sākumā pirms katra konkrētā treniņa www.sabi.lv notiek dalībnieku elektroniska reģistrācija. Iepriekšējā reģistrācija tiek pārtraukta attiecīgajā piektdienā plkst. 15:00. SABI patur tiesības neapstiprināt dalībnieka reģistrāciju nekorektu vai nepilnīgi uzrādītu datu dēļ. Pēc pieteikuma aizpildīšanas lūdzam pārliecināties par veikto reģistrāciju dalībnieku sarakstā.
Dalībniekiem, kuri treniņam pieteikušies, precīzi aizpildot reģistrācijas formu līdz attiecīgās piektdienas plkst. 15:00, dalības maksa dragreisa treniņam ir Ls 2, superlap treniņam Ls 6. Piesakoties treniņam uz vietas dalības maksa ir Ls 10 par abām disciplīnām.
Jau sākot ar pirmo treniņu visiem (arī dalībniekiem), jāiegādājas 2013. gada sezonas auto caurlaide, kas maksā Ls 3. Tiem dalībniekiem, kuri uz savām automašīnām saglabājuši auto caurlaidi no iepriekšējās sezonas, piedāvājam iegādāties jaunu auto caurlaidi ar 50% atlaidi (Ls 1,50). 

Gribu paskatīties

Ieejas maksa visiem skatītājiem nemainīgi paliek Ls 2 no cilvēka. Par ieeju jānorēķinās skaidrā naudā konkrētās piektdienas vakarā pie kases (pie ieejas trases teritorijā).
Skatītāji ar savām automašīnām trases teritorijā drīkst iebraukt tikai pēc 21:00, kad beidzies superlap treniņš.
Lai ar savu automašīnu iebrauktu trases teritorijā, jāiegādājas 2013. gada sezonas auto caurlaide, kas maksā Ls 3. Tiem dalībniekiem, kuri uz savām automašīnām saglabājuši auto caurlaidi no iepriekšējās sezonas, piedāvājam iegādāties jaunu auto caurlaidi ar 50% atlaidi (Ls 1,50). Alternatīva sezonas auto caurlaidēm ir maksa par vienreizēju iebraukšanu treniņa norises vietā – Ls 4.
Apmeklētājiem trases teritorijā aizliegts ienests stikla taru.

Spectate

Noteikumi > Noteikumi  
Eizenšteina iela 2, Rīga, T: +371 27885588, F: +371 7537243, office@sabi.lv
Cube – web dizains un izstrāde